Repertuar Kin  RSS
Recenzja filmu "Boże Ciało"


Filmowe rekolekcje Jana Komasy nie są czczym kazaniem odbijającym się głucho od kościelnych witraży. Opowieść o fałszywym księdzu zawiera wiele starannie wyważonych prawd: o współczesnym Kościele, młodzieńczym poszukiwaniu sensu życia, kształtowaniu własnej duchowości i neutralizowaniu zakorzenionych w sercu bolesnych krzywd. Bez natrętnej egzaltacji i napuszonego kaznodziejstwa. Takiego kina w Polsce wciąż jest zbyt mało. Grzech nie celebrować więc "Bożego Ciała".


Tagi: Polsat
Źródło: kino.trojmiasto.pl

Najlepszy w talii. Recenzja filmu "Joker"


Absolutnie zachwycająca geneza największego złoczyńcy Gotham przypomina zabieg na otwartym mózgu obłąkanego samotnika, którego Todd Phillips operuje bez znieczulenia. Zgłębianie zdeformowanego bolesną egzystencją umysłu na przemian fascynuje i przeraża. I o taki emocjonalny dysonans chodzi w rasowym thrillerze psychologicznym, jakim "Joker" z całą pewnością jest. Wciąż dudniący w uszach po seansie demoniczny śmiech będzie nam o tym przypominał jeszcze bardzo długo.


Tagi: Thriller
Źródło: kino.trojmiasto.pl

Kłamstwo ma dobry zasięg. Recenzja filmu "(Nie)znajomi"


"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" jest filmowym rarytasem rodem z Italii, którym już od trzech lat zajadają się smakosze kina na całym świecie. Nic dziwnego więc, że z włoskiego przepisu upichcić sukces zapragnęli także Polacy. I wbrew pozorom na talerzu nie wylądowała odgrzewana w mikrofali pulchna mrożonka imitująca oryginalny smak, a apetyczna pizza na cienkim cieście, której nie powstydziłby się sam masterchef, Paolo Genovese. Zdecydowanie do schrupania!


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja filmu "Piłsudski"


Urozmaicający szkolne wykłady multimedialny suplement do lekcji historii, zaś w kategoriach artystycznych jedynie poprawne kino, którego wartość dość mocno zawyża znakomita rola Borysa Szyca. "Piłsudski" przewrotu w polskiej kinematografii nie dokona, choć jednocześnie nie narazi się na ogólnonarodowy lincz. Jeśli film Michała Rosy miał pokazać marszałka z "krwi i kości", to należało jednak skupić się na większej liczbie detali niż bujnych wąsach i garści soczystych cytatów.


Tagi: Polsat
Źródło: kino.trojmiasto.pl

Spowiedź Almodovara. Recenzja filmu "Ból i blask"


"Mi casa es su casa" - wita nas w progu Pedro Almodovar, częstuje drinkiem, pozwala wygodnie rozsiąść się w fotelu i zanurzyć w sentymentalnej opowieści o beztroskim dzieciństwie, artystycznej wolności i goryczy przemijania. "Ból i blask" rzeczywiście przypomina wizytę w domu hiszpańskiego mistrza, po którym oprowadza nas grający prawdopodobnie rolę życia Antonio Banderas. Wysoce estetyczne, melancholijne, ale i podszyte subtelnym humorem kino, którym czołowy europejski reżyser udowadnia, że starzeje się z wielką klasą.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

"Świat w ogniu" oceniamy 3/10


Nawiązując do tytułu filmu, który rozpoczął na wielkim ekranie karierę agenta Mike'a Banninga można z przykrością stwierdzić, że gwiazda Secret Service zaliczyła właśnie bolesny upadek z Olimpu wprost w najgłębsze otchłanie Hadesu. "Świat w ogniu" skutecznie zaciera bowiem jakiekolwiek pozytywne wrażenia z poprzednich części i daje wszelkie podstawy ku temu, by prezydenckiemu bodyguardowi zamiast broni wręczyć wędkę i wysłać na zasłużoną emeryturę. Najlepiej z dala od filmowej cywilizacji.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja filmu "Pewnego razu w Hollywood"


Quentin Tarantino kino kocha miłością bezgraniczną i bezwarunkową. Z tego niemal obsesyjnego uczucia zrodziło się "Pewnego razu... w Hollywood". Nietuzinkowy reżyser z werwą błyskotliwego gawędziarza snuje sentymentalną opowieść o Fabryce Snów, którą ubarwia hollywoodzkimi anegdotami, dygresyjnym humorem, muzycznymi szlagierami z samochodowego radia i fantazyjnym scenariuszem, łączącym fikcję z faktami. Nie jest to na pewno Tarantino w topowej formie, lecz wciąż jego filmowym zaklęciom trudno się oprzeć.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Te zabawki się nie nudzą. Recenzja filmu "Toy Story 4"


Niektórymi zabawkami można się znudzić, z innych wyrosnąć. Nie ma o tym mowy w przypadku Chudego, Buzza i reszty sympatycznej gromadki, którzy w czwartej już odsłonie serii serwują nam bogaty repertuar żartów, wzruszeń i przygód. "Toy Story" to wciąż gwarancja wybornej zabawy bez ograniczeń wiekowych i drobiazgowo dopracowana bajka z wieloma mądrymi przemyśleniami, które z łatwością zakodują sobie w głowach zarówno dzieci, jak i dorośli.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja: "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw"


"Szybcy i wściekli" chwilowo zjechali z autostrady prowadzącej wprost do dziewiątego już epizodu, a w rozpędzonej na bocznej drodze maszynie kierownicę przejęli dwaj muskularni twardziele. Zatankowani pod korek Hobbs i Shaw taranują wszelkie prawa fizyki i demolują nawet iluzoryczne zasady zdrowego rozsądku. Robią więc dokładnie to, co do nich należy i wywiązują się ze swoich niszczycielskich obowiązków co najmniej poprawnie. Kino naprężonych muskułów i gołych pięści w rozmiarze XXXL.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Zombie, jarmuż i kawa. Recenzja filmu "Truposze nie umierają"


Drepczącym pokracznym krokiem zombiakom Jarmuscha może i brakuje dynamiki, lecz nie sposób odmówić im zaciekłości i konsekwencji, gdy nadchodzi moment bezpośredniej konfrontacji z potencjalną ofiarą. Reżyser "Truposzy..." już tak bezkompromisowy i zdeterminowany w zaskakiwaniu widza nie jest. Jego najnowsze dzieło, choć udekorowane na marginesie kilkoma autorskimi komentarzami, wydaje się zbyt oczywiste, nieznośnie deklaratywne, dość wtórne, a przez to po prostu zbędne.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja filmu "Król Lew"


Koty chadzają ponoć własnymi drogami, aczkolwiek ten filmowy wprost z afrykańskiej sawanny dość wiernie podąża ścieżką utorowaną przez Disneya ćwierć wieku temu. Nowa wersja "Króla lwa" łączy oszałamiającą wizualną wirtuozerię z odtwórczym fabularnym rzemiosłem, co finalnie składa się na zapierające dech w piersiach widowisko, któremu brakuje nieco emocji towarzyszących oryginałowi. To, czy rzeczywiście poczujemy, że miłość znów rośnie wokół nas, będzie uzależnione od tego, z jakim nastawieniem wejdziemy na salę kinową.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

"Yesterday": miłość w rytmie The Beatles


"All You Need Is Love" legendarna czwórka z Liverpoolu wykonała po raz pierwszy przeszło pół wieku temu. Teraz każdą wyśpiewaną przez Beatlesów zwrotkę na język kina przełożyli Danny Boyle i Richard Curtis. Ich film można nazwać rozbudowanym, blisko dwugodzinnym teledyskiem do jednego z najsłynniejszych utworów w historii muzyki. To pełna romantycznego uroku, muzycznej energii i brytyjskiego humoru komedia o miłości, natchniona twórczością zespołu, który w swoich piosenkach słowa "love" użył bagatela... ponad 600 razy.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja "Spider-Man: Daleko od domu"


Po przytłaczającym emocjonalnie "Końcu gry" spotkanie z podróżującym po Europie Spider-Manem wleje w podziurawione serca fanów Avengersów sporo ciepła i humoru oraz pozwoli uspokoić zszargane nerwy. "Daleko od domu" doskonale wpisuje się w kategorię kolorowego, nieco zwariowanego, wakacyjnego przeboju, w którym nastoletnie hormony buzują w szalonym tempie, a akcja gna na złamanie karku. Spider-Man chyba nigdy na wielkim ekranie nie był tak blisko komiksowego oryginału.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja filmu "Ja teraz kłamię"


Sprytnie żonglujący prawdą i fikcją Paweł Borowski trafnie diagnozuje kondycję współczesnego show-biznesu, lecz czyni to za pomocą bardzo schematycznego i nużącego scenariusza, z którym mocno kontrastuje oryginalna, wysublimowana i fantazyjna wręcz oprawa wizualna. Naszpikowany gwiazdami futurystyczny thriller finalnie więc rozczarowuje. Z wysuwanymi przez reżysera tezami trudno się nie zgodzić, ale sposób ich podania pozostawia spory niedosyt.


Tagi: Thriller
Źródło: kino.trojmiasto.pl

Chucky znów rozrabia. Recenzja filmu "Laleczka"


Nie tylko strach, ale i tytułowa laleczka mają wielkie oczy, w które można spojrzeć bez gęsiej skórki i zjeżonych włosów. Odświeżona wersja klasyki horroru podkręcona jest skromną, ale dość pikantną szczyptą grozy, którą da się przegryźć zaskakująco pokaźną porcją humoru. "Laleczka" serwuje niejedną krwawą jatkę, ale w konfrontacji z oryginałem przypomina bardziej kino familijne. Koszmar dzieciństwa (dla wielu) raczej się ponownie nie przyśni.


Tagi: Horror
Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja filmu "Men in Black: International"


Wystrojeni w elegancką czerń faceci, ale tym razem również i panie, znów spuszczają łomot galaktycznym kryminalistom, choć czynią to w nudnym stylu. Po blisko dwugodzinnym, pozbawionym energii, pomysłu i polotu filmie aż chciałoby się, by któryś z agentów mignął nam po oczach neutralizatorem i wyczyścił pamięć. "MiB: International" okazał się kosmiczną odyseją donikąd.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Na podciętych skrzydłach. Recenzja filmu "X-Men: Mroczna Phoenix"


Nawet wyposażonym w nieludzkie umiejętności mutantom mogłoby zabraknąć mocy, by udźwignąć "Mroczną Phoenix" spod sterty zardzewiałych już schematów, ociężałej akcji i wybrakowanej fabuły. Z odsieczą podczas seansu niestety nikt nie przybędzie, a uczucia znużenia nie wyprze całkowicie nawet sentymentalny ton pożegnań. Zapoczątkowana przed 19 laty seria X-Men bowiem dobiega końca w dotychczasowej formule i koniecznie potrzebuje tego, by odrodzić się na nowo z popiołów niczym tytułowy feniks.


Tagi: X-Men
Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja filmu "Pokemon: Detektyw Pikachu"


Największym mankamentem barwnej historyjki ze studia Warner Bros. jest fakt, że cała opieczętowana logiem Pokemon produkcja nie za bardzo pasuje do konkretnej grupy odbiorców. Jest zbyt zagmatwana fabularnie, by w pełni usatysfakcjonować najmłodszych, a jednocześnie wydaje się przesadnie poprawna i naciągana, aby wzbudzić ciekawość bardziej wymagających widzów, którzy z obecnością w projekcie Ryana Reynoldsa wiązali nadzieje na kino z pogranicza przygodowej komedii i nieoczywistej autoparodii. Pod tym względem coś tu ewidentnie nie Pika.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Magia Disney'a. Recenzja filmu "Aladyn"


Aktorska wersja popularnej na początku lat 90. animacji mieni się tysiącami żywych barw, pachnie egzotycznym Orientem, kołysze w rytmie nienagannie wyśpiewywanych utworów i wprost urzeka roznoszącą się wokół disneyowską magią. Najmłodszym to w zupełności wystarczy, by ochoczo wskoczyć na latający dywan u boku Aladyna. Starsi widzowie, szczególnie pamiętający animowany oryginał, w tej na nowo spisanej przez Guya Ritchiego baśni z pewnością zauważą brak kilku kluczowych kartek.


Tagi: Disney
Źródło: kino.trojmiasto.pl

"John Wick 3": widowiskowa zadyma


Trzecia odsłona krwawej krucjaty Johna Wicka to filmowa artyleria dalekiego zasięgu, zaimprowizowane w szalonym tempie "danse macabre" kina klasy B i bogato ilustrowany podręcznik ekstremalnej kaskaderki w jednym. Piekielnie mocna rzecz tylko dla tych, którzy na pewno chcą na własne oczy przekonać się, jak najsłynniejszy zabójca współczesnego kina akcji eliminuje przeciwników przy użyciu książki i za pomocą... konia.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja filmu "Podły, okrutny, zły"


Pozory czasami mogą mylić, a cenę za pomyłkę można nieraz zapłacić najwyższą. O tym przekonuje w swoim filmie Joe Berlinger, który dość nieszablonowo podszedł do krwawej historii seryjnego mordercy, Teda Bundy'ego. Wyszedł z tego interesujący psychologiczny portret zbrodniarza, w którego winę nie od razu każdy chciał uwierzyć. Podobnie jak w to, że Zac Efron może kiedyś zagrać rolę życia w poważnym filmie.


Tagi: Zac Efron
Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja filmu "Avengers: Koniec gry"


Kompilacja największych przebojów marvelowskiej wytwórni, niepodrabialny fenomen współczesnego kina rozrywkowego, filmowe wydarzenie ostatnich dekad. Bez wyobraźni Stana Lee i nadludzkich umiejętności jego postaci nie da się chyba ująć w odpowiednie słowa potężnych emocji, jakie towarzyszą finałowej misji Avengersów. "Koniec gry" to kolekcjonerskie, ozłocone i oprawione w twardej okładce wydanie specjalne najlepszego filmowego komiksu, w którym od ponad dekady zaczytują się miliony widzów na świecie.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Piekielne rozczarowanie. Recenzja filmu "Hellboy"


Piekło jest chyba zbyt płytkie, by dostatecznie głęboko zepchnąć w jego otchłań najnowszy film Neila Marshalla. Z odświeżonego "Hellboya" pożytek mogą mieć jedynie zapaleni miłośnicy kina klasy B, którzy filmowy masochizm utożsamiają z błogą przyjemnością. Inaczej trudno doszukać się sensu w dwugodzinnych torturach. Najlepiej więc w ogóle ich sobie nie fundować.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Ależ to dobre! Recenzja filmu "Shazam!"


Wystarczyło wykrzyknąć jedno proste, magiczne zaklęcie, by z zapowietrzonego świata DCEU nareszcie ktoś wyciągnął zardzewiały wentyl i pozwolił uwolnić nieskończone pokłady świeżego humoru. "Shazam!" gwarantuje świetną rozrywkę szczególnie tym, którzy na herosów w rajtuzach i pelerynach lubią spojrzeć z dużą dozą sarkazmu, a jednocześnie swobodnie czują się w towarzystwie superbohaterów. Od czasów batmanowskiej trylogii Nolana fanom filmowych komiksów spod szyldu DC nie trafiło się nic lepszego.


Tagi: Batman
Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja filmu "Dumbo"


Kto by pomyślał, że twórca dwóch części "Batmana", "Edwarda Nożycorękiego" czy "Gnijącej panny młodej" po kilkunastu latach stanie za kamerą aktorskiej wersji jednego z największych disneyowskich przebojów? Wychodzącego z mroku Tima Burtona blask familijnej produkcji wcale jednak nie oślepił. Kłapouchy słonik okazał się talizmanem szczęścia, a przede wszystkim gwarantem ciepłej, poruszającej i mądrej rozrywki szczególnie dla najmłodszych widzów.


Tagi: Batman, Disney
Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja filmu "Ciemno, prawie noc"


W tym czarnym, czarnym lesie był czarny, czarny dom, a w tym czarnym, czarnym domu powstał bardzo, bardzo przeciętny film. Balansującą na pograniczu różnych gatunków oniryczną baśń dla dorosłych wyparło na wielkim ekranie mistyczne bajdurzenie, opatrzone skrótową fabułą i kuriozalnymi zwrotami akcji. Borys Lankosz tylko w kilku filmowych akapitach bezbłędnie przepisał literacki oryginał dostarczony przez Joannę Bator.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Witaj, świecie!


Witamy w WordPressie. To jest twój pierwszy post. Edytuj go lub usuń, a następnie zacznij pisać!


Źródło: kino.planetabrzesko.com.pl

MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE – W KINIE PLANETA OD 05.04.!!!Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który…

Tagi: Polsat
Źródło: kino.planetabrzesko.com.pl

"Kurier": Przesyłka (tylko) dostarczona


Jan Nowak-Jeziorański wielokrotnie z narażeniem życia podczas wojny przekraczał granice, zarówno geograficzne, jak i ludzkiej determinacji. Poza bezpieczną, zmilitaryzowaną strefę nie wychyla się natomiast Władysław Pasikowski, który jakby nie chciał narazić się na przypadkowy nawet rykoszet. Jego "Kurierowi" brakuje przenikliwości "Pokłosia" i dynamiki "Jacka Stronga". Całość sprawia wrażenie sprawnej historycznej produkcji, która jednak tylko momentami ociera się o rasowe kino szpiegowskie. Zbyt mało Pasikowskiego w Pasikowskim.


Źródło: kino.trojmiasto.pl

Recenzja filmu "Kapitan Marvel"


Napisom końcowym "Kapitan Marvel" towarzyszy przebój grupy No Doubt "Just A Girl", lecz o bohaterce najnowszej produkcji słynnego studia z pewnością nie można powiedzieć, że jest zwykłą dziewczyną. Tym bardziej nie jest też blondwłosą cheerleaderką, która dostaje ledwie kilkuminutowe show w przerwie meczu gwiazd Marvela. Rezolutna i zaciekle ambitna Carol Danvers w debiutanckim występie udowadnia, że należy jej się miejsce w pierwszym szeregu filmowych superbohaterów. Bynajmniej nie do machania pomponami i trzymania ręczników takim twardzielom, jak Iron Man czy Kapitan Ameryka.


Źródło: kino.trojmiasto.pl